Plzeňští Svobodní podporují L. Aschenbrennera do senátu

Plzeňští Svobodní podporují L. Aschenbrennera do senátu

Pro plzeňské Svobodné je Lumír Aschenbrenner jasnou volbou. Šestnáct let je úspěšným starostou Slovan a jeho konzistentní pravicové postoje a vytrvalost u nich zůstat, navzdory jeho mateřské straně, jsou dostatečnou zárukou, že bude v senátu zastávat pravicové názory svých voličů a nikoliv slepě poslouchat stranické příkazy. To dokázal i před čtyřmi lety v komunálních volbách, kdy on jediný na Slovanech utvořil středopravou koalici, zatímco jeho straničtí kolegové si v Plzni rozdělovali posty v rámci koalic s ČSSD. Není tomu také tak dávno, co rezignoval na pozici zastupitele města Plzně poté, co jeho spolustraníci, kteří před 4 lety slibovali garantované příjmy městských obvodů, hlasovali přesně opačně. Ze všech senátních kandidátů je tak jediným politikem, kterému nejsou pravicové hodnoty lhostejné. Jako senátor tak zajisté bude více než adekvátní opozicí vůči levici i vůči novým populistickým hnutím. Pouze člověk, jehož názory pevně vycházejí z jeho životní filosofie, může důsledně tyto názory hájit a neměnit je podle neustále se měnící lidové nálady, prezentované různými průzkumy.

Svobodní v Plzni fungují již 5 let a v komunálních volbách kandidují s vlastními plnými kandidátkami na magistrát a ve všech větších obvodech. Své lídry si zvolili v primárních volbách, které potvrzují transparentnost a demokracii uvnitř strany. Chtějí se zaměřit především na snížení přerozdělování na městské úrovni, aby více peněz zůstalo v peněženkách občanů, na bezpečnost v ulicích města a velmi zajímavým prvkem programu je lidové veto, které umožní občanům zvrátit špatná rozhodnutí zastupitelů. Na rozdíl od ODS odmítají jakoukoliv spolupráci s levicovými subjekty i na komunální úrovni.

S Lumírem Aschenbrennerem jsou tak na obecní úrovni jeho volebními soupeři. Do senátu však v Plzni, na rozdíl od 13 jiných senátních obvodů, vlastního kandidáta nemají, a proto je pan Aschenbrenner člověkem, jehož kandidaturu jednoznačně podporují. Stejně jako u ostatních senátních kandidátů Svobodných je u něj patrný zájem bojovat proti dalšímu omezování občanských práv a rostoucí byrokracii.

FACEBOOK