Nenuťme občany měnit karty, které fungují!

Nenuťme občany měnit karty, které fungují!

PMDP plánuje povinnou výměnu Plzeňských karet vydaných před květnem 2011, výměna se tak postupně týká většiny Plzeňanů. Důvodem je prý, že na kartách není napsaná doba životnosti a ta již vypršela. Že Vám i přesto karta z roku 2004 funguje zcela bez problémů? Podle PMDP dvojnásobně překročila 5letou životnost. Ano, PMDP chce výměny opakovat každých 5 let!

A na kolik ona výměna občany vyjde? Platný ceník uvádí: „Vystavení duplikátu (PK, FK) v případě nefunkčnosti karty nezaviněné na straně držitele je zdarma.“ Dopravní podnik přesto aplikuje poplatek 170 Kč, čímž vlastně přiznává, že jde o výměnu funkční karty za duplikát. Plus občany samozřejmě čeká spousta ztraceného času při vyplňování údajů, případné pořizování nové fotky a postávání ve frontách, aby nakonec na přepážce předali údaje, které již PMDP má.

„Osobně mám Plzeňskou kartu z roku 2006, se kterou jsem neměl nikdy problém. Nechápu proto, proč bych si pořizoval novou. Raději bych, jako nadšenec pro elektroniku, využíval například technologii NFC ve svém chytrém telefonu, pak bych se obešel úplně bez karty,“ uvedl k problematice krajský předseda Svobodných Lukáš Týnovský. „Nicméně se současnou logikou PMDP bych zřejmě musel povinně měnit i onen funkční mobil,“ doplnil.

Svobodní sice vítají obavu plzeňských dopravních podniků o funkčnost karet občanů, ale konstatují, že je přehnaná.

Svobodní vyzývají PMDP a nově zvolené plzeňské zastupitelstvo, aby nechalo výměnu plzeňských karet na občanech Plzně. Oni nejlépe poznají, zda jim karta funguje či nikoli.

Svobodní nepovažují za účelně vynaložené prostředky na výrobu karet a s ní spojenou administrativu a ztracený čas občanů a považují za nehorázné, že dopravní podnik chce, aby tyto nesmyslné náklady uhradili sami občané na poplatcích. Celá věc je v rozporu se selským rozumem a Svobodní doporučují jeho větší aplikaci v orgánech a podnicích města Plzně.

PK 2

Foto: PMDP

FACEBOOK