Změna ve vedení Svobodných v Plzeňském kraji

Změna ve vedení Svobodných v Plzeňském kraji

Místopředsedkyně Strany svobodných občanů v Plzeňském kraji, Kateřina Rýglová, byla minulý týden zvolena do Republikového výboru. V klíčových volbách uspěla a spolu s ní dalších 11 z 25 kandidátů.

Plzeňský kraj v Republikovém výboru reprezentuje i Václav Dušek, který byl zvolen loni v listopadu. Členy výboru jsou dle Stanov i všichni předsedové krajských sdružení, na jednání výboru tak bývá pravidelně přítomná i plzeňská předsedkyně Lenka Brčková.

Padesátičlenný Republikový výbor je po Republikovém sněmu druhým nejdůležitějším orgánem strany. Zasedá zpravidla každý měsíc a jeho zasedání řídí předseda strany Petr Mach.

„Do Republikového výboru jsem kandidovala, protože chci udávat směr naší strany a prosazovat tradiční hodnoty v kombinaci s liberální ekonomikou“ vysvětluje Kateřina Rýglová.

Stanovy strany neumožňují souběžné vykonávání funkce krajského místopředsedy a člena Republikového výboru. Svobodné v Plzeňském kraji tak nyní čeká volba nového místopředsedy.

„Kateřina byla velkým přínosem pro naše krajské sdružení a pevně věřím, že i když rozšířila svoji působnost mimo náš kraj, bude i nadále v rámci kraje aktivně působit,“ dodává Lenka Brčková.

FACEBOOK